top of page

Vznik Pivovaru Čížová

 

Pivovar Čížová je umístěn v objektu čížovského zámku, kde se pivo vařilo už po roce 1629. Přestavbu budovy z tvrze do podoby venkovského zámku s pivovarem a sladovnou v tu dobu ukončil Jan Deym. Císařský rada, přísedící nejvyššího soudu a po všech stránkách schopný muž. Byla to doba rozkvětu. 

Později však prosperitu pivovaru převálcoval čas a i celý čížovský zámek dosti zchátral. Naštěstí se obec v čele se starostou p. Korejsem rozhodla začít s opravou této významné památky.

Štěstím pro urychlení návratu života na zámek bylo setkání pana starosty se skupinou pěti lidí, zakladatelů společnosti Pivovar Čížová. Tito nadšenci hledali místo, kde by mohli postavit pivovar a vařit pivo. Slovo dalo slovo a od obce Čížové si dlouhodobě pronajali západní křídlo zámku a tak se ve vzájemné spolupráci podařilo vrátit pivovar domů.

Vstupní dveře do sklepa
Ležácké tanky v Pivovaru Čížová

 

V tomto objektu proběhla stavební rekonstrukce a instalace technologického vybavení od domácího dodavatele. Roční výstav pivovaru bude dosahovat až 3000 hl.

V současnosti prodáváme pivo českého plzeňského typu. Pivo se plní do KEG sudů o objemu 15l, 20l, 30l a 50l, v nabídce jsou i 1l PET lahve a skleněné lahve o objemu 0,75l. 

Jedná se o výčepní světlou 10° PEPA, světlý ležák 11° JOSEF, světlý ležák 12° OLAF, tmavý 13° JIRKA, řezaný polotmavý ležák 11° JURA a IPA Horst. Pivo se vaří z několika druhů sladovnického ječmene, chmele ze žatecké oblasti a čížovské vody. Naše piva nefiltrujeme a nepasterizujeme, jelikož naším hlavním cílem je zachovat co nejpřirozenější charakter piva.

Náš pivovar

Patroni našich piv

Josef Nečas - Pepa

Josef Nečas

Olaf Koerner - Olaf

Olaf Körner

Jiří Kálal - Jirka

Jiří Kálal

Martin Hrubeš - Horst

Martin Hrubeš

bottom of page